Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου 2012

Σοσό και… διπλό!!

Σοσό και… διπλό
Μία πολύ μεγάλη νίκη πανηγυρίζει η Σοσό στη έδρα της Σεντ Ετιέν με 1-0 για την πέμπτη αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν με τον καλύτερο τρόπο το γεγονός ότι οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες από το 10ο λεπτό μετά την απευθείας κόκκινη κάρτα που δέχθηκε Μπρισόν και έφτασαν στο τρίποντο με το τέρμα του Ντουμπάι στο 75’.

Εξαιρετική εμφάνιση και εντυπωσιακή νίκη με 4-2 πέτυχε η Νις στην έδρα της απέναντι στη Μπρεστ με τα έξι τέρματα της αναμέτρησης να μπαίνουν στο δεύτερο ημίχρονο. Το σκορ για τους Νισουά άνοιξε στο 46ο λεπτό ο Μεριέμ, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Πεχτσίνοβιτς διπλασίασε τα γκολ τις ομάδας του. Στο 67’ ο Μπάουτεακ έκανε το 3-0, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν με πέναλτι του Αγιτέ στο 78’. Στο 90’ ο Έισεριτς έκανε το 4-1, ενώ το τελικό 4-2 έκανε ο Μπαϊσέ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια, την πρώτη της νίκης στο πρωτάθλημα πέτυχε η Εβιάν, επικρατώντας με 3-0 της Μπαστιά, ενώ ισόπαλες δίχως τέρματα έμειναν η Βαλενσιέν με την Μπορντό.