Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου 2012

Brasileiro: Ήττα-σοκ για τη Φλουμινένσε!!

Απρόσμενη εντός έδρας ήττα υπέστη η Φλουμινένσε με 2-1 από την… ουραγό του βραζιλιάνικου πρωταθλήματος, Ατλέτικο Γκοϊανένσε.
Πάντως παραμένει στο ρετιρέ του Brasileiro με 53 βαθμούς, αλλά η Ατλέτικο Μινέιρο του Ροναλντίνιο έχει 51 και δύο αγώνες λιγότερους. Ο Ντιέγκο στο 17ο λεπτό με ωραίο σουτ και ο Ρενιέ στο 41ο με κεφαλιά διαμόρφωσαν το 2-0 υπέρ της Γκοϊανένσε. Στο 64ο λεπτό μείωσε σε 2-1 ο Μίκαελ, αλλά η «φλου» δεν απέφυγε την ήττα.
Στο άλλο παιχνίδι της βραδιάς, η Σάο Πάολο επανήλθε στα θετικά αποτελέσματα έπειτα από τέσσερις αγωνιστικές με σκορ 3-1 στο ντέρμπι με την Πορτουγκέζα. Μάλιστα ο Λουίς Φαμπιάνο διαμόρφωσε το 3-1 στο 77ο λεπτό επιστρέφοντας από τραυματισμό. Νωρίτερα, στο πέμπτο λεπτό ο Ντίντα νικήθηκε από τον Οσβάλντο, ενώ στο 56ο ο Μπρούνο Κόρτες σημείωσε το 2-1. Στο μεταξύ, στο 36ο λεπτό, ο Μπρούνο Σοάρες, είχε ισοφαρίσει σε 1-1 σε μία από τις ελάχιστες ευκαιρίες της ομάδας του απέναντι στους καταιγιστικούς «τρικολόρ».