Σάββατο 8 Ιουνίου 2013

«Έκλεψε» τη νίκη στο τέλος η Βολιβία!!

Με ένα γκολ τέσσερα λεπτά πριν από τη λήξη της αναμέτρησης η Βολιβία πήρε έναν πολύτιμο βαθμό κόντρα στην Βενεζουέλα, στο πλαίσιο της προκριματικής φάσης του Μουντιάλ της Βραζιλίας.

Ισόπαλη (1-1) έληξε η αναμέτρηση της Βολιβίας με την Βενεζουέλα στο Λα Πας, στο πλαίσιο της προκριματικής φάσης του Παγκοσμίου Κυπέλλου της Βραζιλίας για την ζώνη της Λατινικής Αμερικής.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους γηπεδούχους ήταν ο Γιασμάνι Κάμπος, ο οποίος κατάφερε να ισοφαρίσει με κεφαλιά στο 86ο λεπτό του αγώνα. Οι φιλενούμενοι προηγήθηκαν χάρη και εκείνη από μία στημένη φάση (κόρνερ) με – επίσης- κεφαλιά του Χουάν Αράνχο στο 58’.

Η Βενεζουέλα, όμως, κατάφερε να διατηρήσει τις όποιες ελπίδες έχει για να αγωνιστεί στα γήπεδα της Βραζιλίας με τον βαθμό που πήρε κόντρα στην Βενεζουέλα, η οποία πέρασε (προσωρινά) στην τέταρτη θέση και… έριξε στην πέμπτη της Χιλή του ομίλου της Λατινικής Αμερικής.

Πάντως, και οι δύο ομάδες θα μπορούσαν να είχαν πάρει κάτι καλύτερο και το τελικό αποτέλεσμα είναι δίκαιο.

Πηγή: sport-fm.gr