Δευτέρα 22 Ιουλίου 2013

Ξεκίνησε τις... κούπες η Μπάγερν!! (video)

Το τρόπαιο στο φιλικό τουρνουά, Telecom Cup, κατέκτησε η Μπάγερν Μονάχου, που διέλυσε με 5-1 την Γκλάντμπαχ. Πρώτο γκολ για τον Τιάγκο Αλκάνταρα.

Ξεκίνησε τις... κούπες η Μπάγερν (video)
Μέσα σε 60 λεπτά αγώνα, η Μπάγερν Μονάχου διέλυσε με 5-1 την Γκλάντμπαχ! Οι Βαυαροί με τη νίκη τους αυτή κατέκτησαν την κούπα στο Telecom Cup, στο οποίο συμμετείχαν και οι Ντόρτμουντ (τρίτη θέση), Αμβούργο.

Στο 17’ ο Ριμπερί άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Γκουαρντιόλα, ενώ στο 23’ ο Λαμ διπλασίασε τα τέρματα για τους νταμπλούχους Γερμανίας. Το... over ήρθε τρία λεπτά αργότερα με το πρώτο τέρμα του νεοαποκτηθέντα, Τιάγκο Αλκάνταρα. Η Γκλάντμπαχ μείωσε με τον Ντε Γιονγκ, ωστόσο οι Ρόμπεν (41’) και Μίλερ (60’) διαμόρφωσαν το τελικό 6-1, που αν και νωρίς έδειξε πως και του χρόνου η Μπάγερν... δύσκολα θα παίζεται εντός συνόρων.

Πηγή: sport-fm.gr