Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου 2013

Αργεντινή: Στραβοπάτημα για Νιούελς!! (videos)

Οι Νιούελς Ολντ Μπόις παρέμειναν αήττητοι στη φετινή Inicial της Αργεντινής, αλλά παραχώρησαν εντός έδρας 1-1 στην Εστουντιάντες.
Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι παρέμειναν δύο βαθμούς μακριά από την κορυφή της κατάταξης, αφού ο 34χρονος Λεάντρο Ντεσάμπατο ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του αγώνα. Στο 53ο λεπτό είχε ανοίξει το σκορ ο Πάμπλο Πέρεζ για λογαριασμό των Ολντ Μπόις.
Ακόμα, ο πρώην μέσος του Άρη, Ρομπέρτο Μπατιόν, πέτυχε το μοναδικό γκολ στο 1-0 των Ολ Μπόις επί της ουραγού Ρασίνγκ Κλουμπ με πανέμορφο σουτ. Τέλος, η Κίλμες πήρε εκτός έδρας 1-0 σε βάρος της Τίγκρε χάρη σε αυτογκόλ του Νορμπέρτο Παπαράτο στο 44ο λεπτό.
1
Σημείωση: Ο πρωταθλητής της Inicial προκρίνεται στο Κόπα Λιμπερταδόρες του 2014 και στον τελικό για της σεζόν 2013-14 της Αργεντινής.