Παρασκευή 31 Ιανουαρίου 2014

Μεγάλη ανατροπή!!

Τι κι αν βρέθηκε να χάνει με δύο γκολ; Η Νότιγχαμ Φόρεστ έκανε μεγάλη ανατροπή και με τέσσερα γκολ στα τελευταία 30 λεπτά του αγώνα επικράτησε 4-2 της Γουότφορντ για την 28η αγωνιστική της Τσάμπιονσιπ.
Οι φιλοξενούμενοι «πάγωσαν» το γήπεδο όταν ο Ανγέλα σκόραρε δύο φορές στο 33’ και στο 47’ κι φάνηκε πως μπαίνουν οι βάσεις για το διπλό. Αμ, δε, όμως! Στο 58’ ο Κοξ μείωσε, ενώ στο 73’ με τον Χέντερσον να φέρνει σε πλήρη ισορροπία την αναμέτρηση, έδωσε νέο ενδιαφέρον!
Οι γηπεδούχοι είχαν πάρει πλέον... φόρα και στο τελευταίο δεκάλεπτο κυνήγησαν τη νίκη. Και τελικά την πέτυχαν, όταν στο 82’ ο Μακί έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του και τον Κοξ να σκοράρει για δεύτερη φορά, να γράφει το τελικό 4-2 και να βάζει την υπογραφή του στο τελικό σκορ!
Οι νικητές –που είχαν τον Αμπντούν βασικό και τον νεοαποκτηθέντα Τζεμπούρ εκτός- ανέβηκαν στους 44 βαθμούς και παραμένουν μέσα στις θέσεις των πλέι οφ, την ώρα που οι ηττημένοι παρέμειναν στο +7 από τη ζώνη του υποβιβασμού.
Πηγή: england365.gr