Δευτέρα 27 Οκτωβρίου 2014

Στο «Ζερλάν» κάνεις στοπ!!

Το σερί των οκτώ συνεχόμενων νικών της Μαρσέιγ σταμάτησε η Λιόν, η οποία επικράτησε 1-0 στο «Ζερλάν», στην αναμέτρηση που έκλεισε την αυλαία της 11ης αγωνιστικής της Ligue 1!

Στο «Ζερλάν» κάνεις στοπ!
Η Λιόν δεν χαρίζεται! Οι «λιονέ» απέδειξαν την εξαιρετική κατάσταση, στην οποία βρίσκονται τον τελευταίο καιρό, επικρατώντας 1-0 της Μαρσέιγ, στο «Ζερλάν», στο ματς που ολοκλήρωσε την 11η αγωνιστική της Ligue 1.

Στο πρώτο ημίχρονο το ματς δεν είχε ιδιαίτερο ρυθμό, καθώς λόγω των πολλών λαθών, καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να δημιουργήσει κάποια αξιόλογη φάση. Στο δεύτερο μέρος η Μαρσέιγ ήταν αυτή που μπήκε πιο δυνατά, έχοντας κάποιες πολύ καλές ευκαιρίες, με πιο μεγάλη το δοκάρι του Μεντί στο 56’.

Όμως, ό,τι δεν κατάφεραν οι Μασσαλοί το έκανε ο Γκουρκίφ δέκα λεπτά αργότερα (66’), ανοίγοντας το σκορ ύστερα από μία υποδειγματική αντεπίθεση της Λιόν. Από εκείνο το σημείο και έπειτα, οι «λιονέ» έκλεισαν πολύ καλά τους διαδρόμους στην ομάδα του Μαρσέλο Μπιέλσα με το 1-0 να μένει μέχρι το τέλος και τη Λιόν να αγνοεί την ήττα από τις 31/8!