Δευτέρα 27 Οκτωβρίου 2014

«Έπιασε» Μπάρτσα η Σεβίλλη!!

Είδε να χάνει τη γη κάτω απ' τα πόδια της, αλλά έδειξε καρδιά! Η Σεβίλλη, κάνοντας επική ανατροπή στα τελευταία πέντε λεπτά απέναντι στην Βιγιαρεάλ (2-1), συνεχίζει να φιγουράρει πρώτη με την Μπάρτσα!

«Έπιασε» Μπάρτσα η Σεβίλλη (video)
Στην κορυφή -σε συγκατοίκηση με την Μπαρτσελόνα- είναι από σήμερα η Σεβίλλη! Οι Ανδαλουσιάνοι βρέθηκαν να χάνουν μέχρι και το 88', ωστόσο στη συνέχεια έκαναν την μεγάλη ανατροπή απέναντι στη Βιγιαρεάλ και με 2-1 πήραν ακόμα ένα μεγάλο τρίποντο.

Το «Σάντσεθ Πιθχουάν»... πάγωσε δέκα λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα, όταν το «κίτρινο υποβρύχιο» προηγήθηκε με τον Βιέτο. Αμ, δε, όμως που θα έχαναν το τρίποντο οι γηπεδούχοι!

Με τον Σουάρες στο 88' να ισοφαρίζει και τον Μπάκα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων να βρίσκει εξίσου δίχτυα με εκτέλεση πέναλτι, η Σεβίλλη πήρε παλικαρίσια νίκη!