Δευτέρα 27 Οκτωβρίου 2014

«Σκόρπισε» την Γκινγκάμπ η Νις!!

Με το εντυπωσιακό 7-2 πέρασε η Νις από την έδρα της Γκινγκάμπ, επιστρέφοντας στις νίκες ύστερα από τρεις αγωνιστικές! Με το… ζόρι η Σεντ Ετιέν (1-0) τη Μετς.

«Σκόρπισε» την Γκινγκάμπ η Νις!
Ποιος τη Νις και δεν τη… φοβήθηκε! Οι «νισουά» έκαναν… πάρτι με την Γκινγκάμπ, συντρίβοντάς την στην έδρα της με το εμφατικό 7-2, για την 11η αγωνιστική της Ligue 1! Δύσκολο «τρίποντο» για τη Σεντ Ετιέν, η οποία επικράτησε 1-0 της Μετς με γκολ του Γκραντέλ στο 74ο λεπτό.

Το… λάθος να προηγηθεί με τον Μποβού έκανε η Γκινγκάμπ (9’), καθώς στη συνέχεια ακολούθησε η… καταιγίδα Εντουάρντο για τη Νις. Ο επιθετικός των «νισουά» σημείωσε τρία γκολ σε 32 λεπτά (12’, 27’, 44’), με τον Πλέα να διαμορφώνει το 1-4 του πρώτου ημιχρόνου στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Με την ίδια όρεξη που είχε στο πρώτο ημίχρονο, είχε και στο δεύτερο ο Εντουάρντο, κάνοντας τα 1-6 μέσα σε 14 λεπτά (51’ και 65’). Ο Σβαρτζ μείωσε στο 71’ για λογαριασμό της αντιπάλου του ΠΑΟΚ στο Europa League, αλλά με τη… σέντρα ο Μποτεάκ διαμόρφωσε το τελικό 7-2.