Σάββατο 20 Δεκεμβρίου 2014

Ρε-Λανς παραμονής!!

Ούτε τα σοβαρά οικονομικά προβλήματα ούτε η διοικητική αστάθεια επηρεάζει τους παίκτες της Λανς. Έτσι, η ομάδα του Κομπουαρέ «καθάρισε» 2-0 τη Νις εντός έδρας και πήρε μεγάλη βαθμολογική ανάσα.

Ρε-Λανς παραμονής
Ανεπηρέαστη από τα εξωαγωνιστικά προβλήματα συνεχίζει η Λανς. Η ομάδα του Αντουάν Κομπουαρέ επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας 2-0 απέναντι στη Νις, στο ματς που άνοιξε την 19η αγωνιστική της Ligue 1.

Το ματς στο «Λίκορν» ήταν κλειστό με τις δύο ομάδες να είναι ιδιαίτερα προσεκτικές στα μετόπισθεν. Οι γηπεδούχοι έκαναν τη ζημιά σε ιδανικό σημείο με τον Κιπριάν να ανοίγει το σκορ 38ο λεπτό. Η Νις πίεσε σε ολόκληρη τη διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου όμως δεν κατάφερε να νικήσει τον Ρού. Σα να μην έφτανε αυτό, η Λανς «χτύπησε» στην κόντρα και «τελείωσε» το παιχνίδι στο 86’, όταν ο Κουλιμπαλί έκανε το 2-0.

Έτσι, η ομάδα του Κομπουαρέ βγήκε από την ζώνη του υποβιβασμού φτάνοντας τους 19 βαθμούς και την 16η θέση. Αντίθετα, η Νις έμεινε στην 11η με 21.