Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2015

Ο Τζάκσον… νίκησε την Εφές!

Με πρωταγωνιστή τον Άαρον Τζάκσον στο τέλος, η ΤΣΣΚΑ Μόσχας «λύγισε» την αντίσταση της Αναντολού Εφές, επικρατώντας 76-72 σε φιλικό προετοιμασίας.

Ο Τζάκσον… νίκησε την Εφές
Χάρη στη ψυχραιμία του Άαρον Τζάκσον από τη γραμμή των βολών στα τελευταία δευτερόλεπτα, η ΤΣΣΚΑ Μόσχας νίκησε 76-72 την Αναντολού Εφές σε φιλικό προετοιμασίας.

Η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη είχε τον έλεγχο της αναμέτρησης στο πρώτο ημίχρονο, με τους παίκτες του Ντούσαν Ίβκοβιτς να κάνουν ένα επιμέρους σκορ 15-3(!) στο τρίτο δεκάλεπτο, κλείνοντάς το προηγούμενοι 58-57. Στην τέταρτη περίοδο το ματς ήταν ντέρμπι, με τον Αμερικανό γκαρντ να το «καθαρίζει».

Πρώτος σκόρερ για την «ομάδα του στρατού» ήταν ο Τζάκσον με 13 πόντους, με τους Κουλάγκιν και Κορόμπκοφ να προσθέτουν από 12 ο καθένας. Από την αντίπαλο του Ολυμπιακού στον όμιλο της Ευρωλίγκας κορυφαίος ήταν ο Γκρέιντζερ με 17 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 23-23, 43-54, 58-57, 72-76 *Πηγή: sport-fm.gr*