Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2015

Ούτε τώρα νίκη!!

Δέκατη αγωνιστική και η Καμπούρ συνεχίζει χωρίς νίκη! Ούτε σήμερα απέναντι στη Ντεν Χαγκ δεν μπόρεσε να πάρει ένα "τρίποντο", ενώ βρέθηκε και πίσω στο σκορ.

Ούτε τώρα νίκη
Χωρίς νίκη στο ολλανδικό πρωτάθλημα παρέμεινε μετά και τη 10η αγωνιστική η Καμπούρ. Στο σημερινό της παιχνίδι στο οποίο θεωρητικά είχε την ευκαιρία να την κατακτούσε, τελικά, ήρθε ισόπαλη 1-1 με την Ντεν Χάαγκ.

Μάλιστα οι γηπεδούχοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 47ο λεπτό μετά το τέρμα του Χάβενααρ. Ωστόσο βρήκαν τη δύναμη να αντιδράσουν και να ισοφαρίσουν σε 1-1 λίγα λεπτά αργότερα, στο 51ο λεπτό με τον Νάρσιγκ.

Μετά το παιχνίδι αυτό η Καμπούρ βρίσκεται στις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα με τέσσερις βαθμούς περισσότερους από την ουραγό Ντε Γκράαφτσαπ.