Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2015

Τέτοια «πελατεία» δεν ξανάγινε!! (video)

Πρόβλημα με την… εφορία, αν δεν κόβει αποδείξεις στη Νιούκαστλ, θα ‘χει η Σάντερλαντ! Η (ουραγός) ομάδα του Αλαρντάις συνέχισε την πελατειακή σχέση με τη μισητή αντίπαλο (3-0) κι έκανε το 6/6 μαζί της

Τέτοια «πελατεία» δεν ξανάγινε! (video)
Τι σημασία έχει που ήταν ουραγός; Που δεν είχε ούτε νίκη μέχρι τώρα;

Η Σάντερλαντ την πήρε στο παιχνίδι που ήθελε περισσότερο από κάθε άλλο ο κόσμος της!

Συνεχίζοντας την απίστευτη παράδοση που έχουν χτίσει απέναντι στη Νιούκαστλ, οι «μαύρες γάτες» τη διέλυσαν 3-0 κι έφτασαν τις έξι συνεχόμενες νίκες (ανεξαρτήτως έδρας) απέναντι στη μισητή αντίπαλο.

Ένα μαρκάρισμα του Κολοτσίνι στον Φλέτσερ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ήταν εκείνο που έκρινε ουσιαστικά το παιχνίδι. Γιατί ο διαιτητής έδωσε πέναλτι στη Σάντερλαντ, κόκκινη κάρτα στον Αργεντινό και την ευκαιρία στον Τζόνσον να δώσει προβάδισμα από τη βούλα.

Από ‘κει και πέρα, όλα έγιναν εύκολα για την ομάδα του Άλαρνταϊς (και βουνό για τους φιλοξενούμενους). Έτσι, ο Τζόουνς καθάρισε το ματς στο 65’ και ο Φλέτσερ το έκανε θρίαμβο, γράφοντας το τελικό σκορ στο 86’.

Μ’ αυτό τον εντυπωσιακό τρόπο (και φτάνοντας τα οκτώ παιχνίδια αήττητη απέναντι στη Νιούκαστλ) η Σάντερλαντ την έπιασε στη βαθμολογία και τουλάχιστον… την έχει παρέα στον πάτο της βαθμολογίας.