Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2015

Πήρε το ντέρμπι και έπιασε κορυφή!!

Μεγάλη νίκη με 3-1 πήρε η Άντερλεχτ επί της Μπριζ και ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας του βέλγικου πρωταθλήματος μετά την δωδέκατη αγωνιστική.

Πήρε το ντέρμπι και έπιασε κορυφή
Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα ανέβηκε η Άντερλεχτ επικρατώντας 3-1 της Κλαμπ Μπριζ στην δωδέκατη αγωνιστική της Jupiler League.

Οι γηπεδούχοι απομάκρυναν από νωρίς τον χαρακτηρισμό του ντέρμπι στο ματς, ανοίγοντας στο σκορ στο 12’ με τον Οκάκα, ενώ στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου τον διέγραψαν οριστικά, κάνοντας το 2-0 με τον Εζεκιέλ.

Το γκολ του Πρατ στο 57’ καθάρισε τη νίκη τους, με την Κλαμπ Μπριζ να καταφέρνει μόνο να μειώσει με τον Ντιαμπί στο 67’ λίγα λεπτά μετά την είσοδό του στο γήπεδο.