Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2015

Ντόρτμουντ με συνταγή που… σκοτώνει!!

Ο ένας συνέχισε το σκοράρισμα κατά ριπάς κι ο μαέστρος έγινε κι αυτός killer. Με χατ-τρικ του Ομπαμεγιάνγκ και δύο από τον Ρόις, η Ντόρτμουντ έκανε πλάκα στην Άουγκσμπουργκ 5-1.

Ντόρτμουντ με συνταγή που… σκοτώνει! (video)
«Φωτιά» η Ντόρτμουντ απέναντι στην Άουγκσμπουργκ. Οι Βεστφαλοί δεν άφησαν κανένα περιθώριο αμφισβήτησης κι έκαναν πάρτι στο, όπως πάντα, γεμάτο «Signal Iduna Park» με σκορ 5-1.

Ο «χορός» ξεκίνησε στο 18ο λεπτό με τον συνήθη ύποπτο, Πιερ Εμερίκ Ομπαμεγιάνγκ, που δεν έμεινε εκεί…. Η συνέχεια ανήκει στον Μάρκο Ρόις, που τρία λεπτά αργότερα (21’) διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Λίγο μετά την συμπλήρωση μισής ώρας (33’), η μπάλα «χάθηκε» και ο Γερμανός μεσοεπιθετικός τελείωσε τη φάση για το 3-0.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν με ελπίδες στο δεύτερο 45λεπτο μειώνοντας με τον Μπομπαντίγια (49’) αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη. Ένα γκολ ήταν… λίγο για τον «Όμπα», που πέτυχε άλλα δύο στο φινάλε (85’ και 90+1) κι ολοκλήρωσε με χατ-τρικ την βραδιά.