Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2015

Έχασε από την Μπριζ, αλλά παραμένει πρώτη!

Επιστροφή στις νίκες για την Μπριζ, που είχε δύο συνεχόμενες ήττες (σε Βέλγιο και Ευρώπη), καθώς επικράτησε 1-0 της Οστάνδης, η οποία είναι στην κορυφή του πρωταθλήματος.

Έχασε από την Μπριζ, αλλά παραμένει πρώτη
Την έκτη της νίκης στο πρωτάθλημα (έχει μια ισοπαλία και τέσσερις νίκες) σημείωσε η Μπριζ, η οποία έκαμψε με το 1-0 την αντίσταση της Οστάνδης. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης πέτυχε ο Φελίπε Γεντόζ στο 35ο λεπτό. Τρία λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Μπρέχτ, ενώ οι γηπεδούχοι συνέχισαν με παίκτη λιγότερο από το 60’ όταν ο Ιθκιέρδο δέχθηκε δεύτερη κίτρινη (την πρώτη την είδε στο 20ο λεπτό).

Οι φιλοξενούμενοι παραμένουν στην κορυφή, αλλά πλέον έχουν… συγκάτοικο την Γάνδη, που την Παρασκευή νίκησε με 2-1 την Μουσκρόν.