Σάββατο 28 Νοεμβρίου 2015

Κάντε από τώρα την απονομή!!

Κάντε από τώρα την απονομή!

Κι η διαφορά αυξάνεται. Η Παρί Σεν Ζερμέν «καθάρισε» με 4-1 την Τρουά, φθάνοντας στην όγδοη σερί νίκη στο πρωτάθλημα και σε συνδυασμό με τη χθεσινή ήττα της Λιόν, απέκτησε απόσταση 16 βαθμών.

Ακόμη ένα βήμα πιο κοντά στην κατάκτηση του τίτλου βρίσκεται η Παρί Σεν Ζερμέν. Οι πρωταθλητές επικράτησαν 4-1 της τελευταίας του βαθμολογικού πίνακα, Τρουά, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του Championnat και είναι πλέον στο +16 από τη Λιόν που έχασε χθες στο σπίτι της με 4-2 από τη Μονπελιέ.

Ουσιαστικά μόνο στο πρώτο μέρος ζορίστηκε η ομάδα του Λοράν Μπλαν. Ο Καβάνι άνοιξε το σκορ στο 20’, ο Ιμπραίμοβιτς έκανε το 2-0 στο 58’ με πέναλτι και στη συνέχεια ανέλαβαν δράση οι παίκτες που έχουν… δεύτερο ρόλο. Ο Κουρζάουα «χτύπησε» στο 67’ και ο Ογκουστίν στο 84ο λεπτό. Ο Αγιαζέ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό 4-1.