Δευτέρα 28 Μαρτίου 2011

Σπουδαία νίκη για Λεβαδειακό!!

Στο «κυνήγι» της απευθείας πρόκρισης στη Σούπερ Λίγκα, τουλάχιστον μαθηματικά,  έμεινε ο Λεβαδειακός. Η ομάδα του Παπακώστα, σε αγώνα για την 28η ημέρα της Β` Εθνικής (Football League) επικράτησε 1-0 του Αγροτικού Αστέρα, χάρη στο τέρμα του Μπεγκόνια στο 87ο λεπτό.

Με τη νίκη αυτή, η ομάδα της Λιβαδειάς έφτασε τους 51 βαθμούς, δέκα λιγότερους από τον δεύτερο Παναιτωλικό και έντεκα από τον πρωτοπόρο, ΠΑΣ Γιάννινα. Η ομάδα της ηπείρου υποδέχεται αύριο (Δευτέρα) τον Διαγόρα στον αγώνα με τον οποίο θα πέσει η αυλαία της 28ης ημέρας.

Βαθμολογική ανάσα πήρε η Αναγέννηση Καρδίτσας, η οποία νίκησε 1-0 την Καλλιθέα, με πέναλτι του Ντοριβάλ στις καθυστερήσεις του α` ημιχρόνου, ενώ το σκορ της ημέρας σημείωσε η Δόξα Δράμας που επικράτησε 4-0 του Εθνικού.