Κυριακή 24 Ιουλίου 2011

Νίκη της Ρεάλ στη Φιλαδέλφεια!!

Φιλική νίκη με 2-1 επί της Φιλαδέλφεια Γιούνιον σημείωσε η Ρεάλ Μαδρίτης, τα ξημερώματα της Κυριακής.
Η ομάδα του Ζοζέ Μουρίνιο έβαλε από νωρίς τις βάσεις για τη νίκη, πετυχαίνοντας δύο γρήγορα γκολ.
Μόλις στο 2ο λεπτό, ο Καγιεχόν εκμεταλλεύθηκε το λάθος στην άμυνα των γηπεδούχων και με διαγώνιο πλασέ άνοιξε το σκορ για τη "βασίλισσα".
Εννέα λεπτά αργότερα, ο Οζίλ δέχθηκε την πάσα του Μπενζεμά και με αρχοντικό τρόπο (αφού απέφυγε έναν αντίπαλο), έκανε το 2-0.
Το highlight της βραδιάς ανήκε στην Φιλαδέλφεια, σε μία φάση όπου ο Φαρφάν μείωσε το σκορ. Ο Περουβιανός πήρε την μπάλα στο ύψος της μεγάλης περιοχής και με υποδειγματικό ψηλοκρεμαστό πλασέ "κρέμασε" τον Κασίγιας.
Εν τέλει, η Ρεάλ κράτησε το προβάδισμα και ολοκλήρωσε την περιοδεία της στις ΗΠΑ με τρεις νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια. Προηγούμενα "θύματα" της "βασίλισσας" ήταν οι Λος Άντζελες Γκάλαξι και η Τσίβας.
πηγή: contra.gr

Φιλαδέλφεια Γιούνιον - Ρεάλ Μαδρίτης 1-2 by MotionCrew