Τετάρτη 28 Σεπτεμβρίου 2011

1ος Όμιλος:"Περίπατος για Μπάγερν και Νάπολι"!!

Στον πρώτο όμιλο της διοργάνωσης, η Μπαγερν επικράτησε με σχετική άνεση της Μάντσεστερ Σίτι εντός έδρας με 2-0, σε ένα ματς που το... καθάρισε από το πρώτο ημίχρονο. Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν ο Γκόμεζ, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 38' με κοντινό σουτ από... ριμπάουντ και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον ίδιο τρόπο. Στο άλλο ματς του ομίλου, η Νάπολι επικράτησε με 2-0 της Βιγιαρεάλ, με τον Χάμσικ να ανοίγει το σκορ στο 14' και τον Καβάνι στο 17' να... τελειώνει το παιχνίδι. Οι Βαυαροί είναι μόνοι πρώτοι με έξι πόντους και το 2/2, ενώ οι Άγγλοι έχουν μόλις έναν βαθμό και πλέον βρίσκονται σε κίνδυνο. Η Νάπολι έφτασε τους τέσσερις πόντους, ενώ οι Ισπανοι είναι τελευταία με μηδέν.

Μπάγερν Μονάχου-Μάντσεστερ Σίτι 2-0