Κυριακή 13 Νοεμβρίου 2011

Πρόκριση για Αετό Σκύδρας!!

Πρόκριση για Αετό Σκύδρας
Το τελευταίο «εισιτήριο» για τη 2η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας ΟΠΑΠ κατέληξε στον Αετό Σκύδρας που επικράτησε 1-0 του Εθνικού Γαζώρου στις Σέρρες. Επόμενος αντίπαλος ο Ηρακλής Ψαχνών.

Το γκολ του Καραγιάννη στο 12ο λεπτό της αναμέτρησης ήταν αρκετό ώστε να δώσει την πρόκριση στην ομάδα του, ενώ από τη μεριά τους, οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Σαμαρόπουλου τρία λεπτά πριν το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.

Επόμενο «εμπόδιο» για τον Αετό Σκύδρας είναι ο Ηρακλής Ψαχνών, ενώ υπενθυμίζεται πως ο νικητής που θα προκύψει θα αντιμετωπίσει την ομάδα που θα επικρατήσει στην αναμέτρηση Ζάκυνθος – Πιερικός και ο νικητής αυτών των αναμετρήσεων θα παίξει με τον Ολυμπιακό.