Σάββατο 10 Δεκεμβρίου 2011

Καλλονή... στις Σέρρες!!

Την πρώτη του εντός έδρας ήττα γνώρισε ο Πανσερραϊκός, ο οποίος ηττήθηκε με 2-3 από την Καλλονή, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής στη Football League.

Ο Μανουσάκης έκανε στο 22` το 1-0, ενώ ο Μανούσος στο 31` διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.
Στο 37ο λεπτό ο Λεοζίνιο τριπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του Λουτσιάνο ντε Σόουζα με πέναλτι και ουσιαστικά καθάρισε από πολύ νωρίς το ματς.
Ο Πανσερραϊκός πίεσε στο δεύτερο μέρος για να ανατρέψει τα εις βάρος του δεδομένα και μείωσε σε 1-3 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Στεφανίδη στο 70ο λεπτό.
Το γκολ αυτό έδωσε ελπίδες στον Πανσερραϊκό που πίεσε κι άλλο με αποτέλεσμα να μειώσει σε 2-3 στο 80` και να δώσει δραματικό ύφος στα τελευταία δέκα λεπτά του αγώνα.
Η άμυνα της Καλλονής, όμως, άντεξε και ο Πανσερραϊκός γνώρισε την πρώτη του ήττα στο φετινό πρωτάθλημα, ενώ η Καλλονή σημείωσε τη δεύτερη εκτός έδρας επιτυχία της και ανέβηκε στους 10 βαθμούς.