Πέμπτη 26 Ιανουαρίου 2012

Ο Ατρόμητος δικαιούται να δικαιωθεί!!

Στις 15 Οκτωβρίου για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος ο Ατρόμητος έχανε με 2-1 στην Κέρκυρα ως το 80'. Τότε σκόραρε ο Τάτος για την ισοπαλία. Γράφει ο Βαγγέλης Μπραουδάκης.
Ο Ατρόμητος δικαιούται να δικαιωθεί!
Στις 29 Οκτωβρίου για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος ο Ατρόμητος έχανε στο Περιστέρι από τον Πανιώνιο με 1-0 με γκολ του Σκέμπρι. Στο 61' και στο 64' ο Αναστασάκος έδωσε τη νίκη
Στις 21 Δεκεμβρίου για το Κύπελλο ο Ατρόμητος έχανε στην Επανομή από το 9'. Με δύο γκολ του Καραγκούνη πριν βγει το ημίχρονο ανέτρεψε την κατάσταση και προκρίθηκε
Στις 12 Ιανουαρίου, πάλι για το Κύπελλο, ο Ατρόμητος έχανε στο Περιστέρι από τον Αρη με γκολ του Καστίγιο ως το 79', οπότε ο Φυτανίδης ισοφάρισε, για να σκοράρει στις καθυστερήσεις ο Μήτρογλου και να στείλει την ομάδα του να παίξει στην Τούμπα
Χθες βράδυ, λοιπόν, με τον ΠΑΟΚ επαναλήφθηκε το ίδιο σκηνικό! Για 5η φορά! Ως το 90' προκρινόταν ο «δικέφαλος» με κείνο το πέναλτι του Λίνο που όμως προήλθε από οφσάιντ του Σαλπιγγίδη. Ο Φυτανίδης, όμως, το ξανάκανε κι έστειλε το ματς στην παράταση. Και τέσσερα δευτερόλεπτα (!) μετά τη σέντρα ο Μπρίτο ολοκλήρωσε το έργο
Ενα έργο «σίκουελ», αφού οι Περιστεριώτες πάνε φουλ για τον τελικό, όπως και πέρυσι, ως επιβράβευση θαυμαστής δουλειάς και συνεπέστατης πορείας, άνευ αμφιβολίας. Σίκουελ, επιπλέον, αφού όπως και πέρυσι ο Καρνέζης, τώρα ήταν ο Γλύκος που δεν υπολόγισε την μπάλα και τον αέρα και δέχτηκε ένα γκολ από τα αξέχαστα
Ο Ατρόμητος που άξια, πανάξια, παίρνει εκείνα που δικαιούται βάσει παραγωγής στο χορτάρι. Ο Ατρόμητος που δεν έχει (πέραν του ειδικού βάρους, της φανέλας και των πολυάριθμων οπαδών) να ζηλέψει σε κάτι αυτή την εποχή από τους «ισχυρούς». Παίζει ποδόσφαιρο και δικαιωματικά ανταμείβεται
Πέντε ανατροπές στην ίδια σεζόν ως τώρα, περισσότερες δηλαδή από τις ήττες του (έχει χάσει στην Ξάνθη, από τον ΠΑΟΚ, τον Ολυμπιακό και τον Παναθηναϊκό)! Ομάδα γεμάτη ταλέντο, ομάδα του προπονητή και της συλλογικής προσπάθειας, «μοντέλο» παραδειγματισμού για τις ΠΑΕ ανάλογων κυβικών! Ομάδα που δικαιούται την ποδοσφαιρική της δικαίωση.