Κυριακή 8 Ιανουαρίου 2012

Με το… δεξί η Ουντινέζε!!

Με το… δεξί η Ουντινέζε
Το τέλος στο σερί των δύο ισοπαλιών σε παιχνίδια πρωταθλήματος για την Ουντινέζε, συνοδεύτηκε με την πρώτη αγωνιστική της υποχρέωση για το πρωτάθλημα. Σήμερα επικράτησε 4-1 της Τσεζένα παραμένοντας έτσι στις τρεις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.

Μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα ο Ντι Νατάλε ο οποίος άνοιξε το σκορ στο πρώτο λεπτό και ήταν κι αυτός που σφράγισε τη νίκη στο 82ο λεπτό.

Τα πράγματα, βέβαια δεν εξελίχθηκαν τόσο εύκολο όσο φαίνεται από το σκορ. Την ψυχρολουσία από τον γρήγορο πρώτο τέρμα την ξεπέρασαν οι φιλοξενούμενοι οι οποίοι ισοφάρισαν με τον Έντερ στο 39ο λεπτό.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ασαμόα έδωσε και πάλι το προβάδισμα στην Ουντινέζε στο 54ο λεπτό. Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι μπόρεσαν να αυξήσουν το υπέρ τους σκορ, εκμεταλλευόμενοι την αποβολή του Λάουρο στο 61’ με δεύτερη κίτρινη. Στο 75ο λεπτό ο Μπάστα έκανε το 3-1 και στο 82’ ο Ντι Νατάλε διαμόρφωσε το τελικό 4-1.