Κυριακή 5 Φεβρουαρίου 2012

Της το χάλασε ο Λέκιτς!!

Της το χάλασε ο Λέκιτς
Μια κεφαλιά του Λέκιτς έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας 1-1 στην Οσασούνα στερώντας από την Σπόρτινγκ Χιχόν μια νίκη που ζητούσε πάση θυσία για να ξεφύγει από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.

Στο παιχνίδι της 22ης αγωνιστικής της Πριμέρα Ντιβισιόν η Χιχόν είχε ανοίξει στο σκορ στο 32ο λεπτό με τον Καρμέλο, εκμεταλλευόμενη την υπεροχή που είχε στο πρώτο ημίχρονο.

Ωστόσο, η είσοδος του Νίνιο στην 11άδα των φιλοξενουμένων άλλαξε τα πράγματα. Η Οσασούνα πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων η οποία τελικά μετουσιώθηκε σε γκολ στο 77ο λεπτό.

Ο Λέκιτς με μια όμορφη κεφαλιά νίκησε τον Χουάν Πάμπλο ισοφαρίζοντας σε 1-1, που ήταν και το τελικό σκορ.