Κυριακή 5 Φεβρουαρίου 2012

Έχει κόψει… ταρίφα η Τζένοα!!

Έχει κόψει… ταρίφα η Τζένοα
Για τρίτο συνεχόμενο εντός έδρας παιχνίδι η Τζένοα παίρνει το «τρίποντο» με το αγαπημένο της 3-2, αυτή την φορά κόντρα στην Λάτσιο για την 22η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος. Η ομάδα της Γένοβας μετά της Ουντινέζε και Νάπολι, έριξε στο καναβάτσο και τους «λατσιάλι» πετυχαίνοντας το ίδιο σκορ.

Η δυναμική που έχει μέσα στο γήπεδό της η φετινή Τζένοα είναι το μεγάλο της «όπλο» και αυτό αποδείχθηκε και στο σημερινό ματς. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν εντυπωσιακά την αναμέτρηση και στο 10΄πήραν προβάδισμα με τέρμα του Παλάσιο. Ο Γιάνκοβιτς στο 25΄βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα κάνοντας το 2-0 ενώ ο ίδιος παίκτης στο πρώτο μόλις λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου, διαμόρφωσε το 3-0.

Η απάντηση της Λάτσιο ήρθε καθυστερημένα…Με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Λεντέσμα στο 54ο λεπτό μείωσε σε 2-1 ενώ στο 90΄ο Γκονζάλες έκανε το 3-2 που ήταν και το τελικό σκορ.

Σάββατο, 04/02 (16:00)