Αγωνιστική… copy paste!!

Αγωνιστική… copy paste!
Το ίδιο… έργο για τρίτη συνεχόμενη εβδομάδα στη Ligue 1.

Με νίκες προχώρησαν και την 22η αγωνιστική οι δύο πρωτοπόροι της Ligue 1.

Η Παρί Σεν Ζερμέν επικράτησε με σκορ 3-1 της Εβιάν, ενώ η Μονπελιέ με 1-0 της Μπρεστ.

Τέλος στα τέσσερα σερί «τρίποντα» της Αζαξιό έβαλε η Νις, μετά το βαθμό (1-1) που πήρε στο «Φρανσουά Κοτί».

Μόνο εύκολα δεν ήρθε η νίκη για την Παρί Σεν Ζερμέν. Οι πρωτευουσιάνοι δέχθηκαν την… ψυχρολουσία από τον Γκαμπόν (0-1), στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου. Όμως, ο Νενέ στο 47’ έφερε το ματς στα ίσα, ενώ ο ίδιος παίκτης -με εύστοχο χτύπημα πέναλτι- έδωσε το προβάδισμα στους πρωτευουσιάνους. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Γκαμεϊρό στο 89ο λεπτό.

Με το… αγαπημένο της 1-0, το οποίο συνηθίζει τις τελευταίες τρεις αγωνιστικές, επικράτησε η Μονπελιέ της Μπρεστ, χάρη σε τέρμα του Καμπελά στο 41’. Όλα έδειχναν πως η Αζαξιό θα έφτανε στην πέμπτη συνεχόμενη νίκη της, καθώς προηγούνταν από το 58ο λεπτό με το γκολ του Εντουάρντο, ωστόσο ο Γκονσάλβες, πέντε λεπτά πριν το τέλος διαμόρφωσε το τελικό 1-1.