Κυριακή 5 Φεβρουαρίου 2012

Αποκλεισμός για Ρέιντζερς!!

Αποκλεισμός για Ρέιντζερς
Θύμα έκπληξης, της σημαντικότερης μέχρι τώρα στο Κύπελλο της Σκωτίας, έπεσε η Ρέιντζερς που ηττήθηκε 2-0 εντός έδρας από την Νταντί Γιουνάιτεντ και έμεινε εκτός συνέχειας.

Οι «προτεστάντες» ήταν το μεγάλο φαβορί για να πάρει το εισιτήριο για τα προημιτελικά του Κυπέλλου αλλά εντός αγωνιστικού χώρου τα πράγματα ήρθαν αλλιώς…

Η Νταντί Γιουνάιτεντ έπαιξε με πάθος και κατάφερε μόλις 16ο λεπτό του αγώνα να πάρει προβάδισμα με τέρμα που πέτυχε ο Γκάνινγκ. Η Ρέιντζερς μέχρι να συνειδητοποιήσει τι είχε συμβεί, είδε στο 36ο λεπτό τον Ράσελ να σκοράρει ξανά για τους φιλοξενούμενους και να διαμορφώνει το τελικό σκορ.

Έτσι η Νταντί πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Σκωτίας και η Ρέιντζερς έμεινε εκτός συνέχειας.