Πέμπτη 28 Ιουνίου 2012

Με το… αριστερό ο Μάρκο Ντι Βάιο στους Ίμπακτ!!

Την ήττα με 3-0 γνώρισαν οι Μόντρεαλ Ίμπακτ από το Τορόντο στο «Saputo Stadium» σε αγώνα του MLS.
Ο 35χρονος Μάρκο Ντι Βάιο, μάλιστα, έκανε το ντεμπούτο του. Ωστόσο η εμφάνισή του δεν προκάλεσε θετικό αποτέλεσμα για τους νεοφώτιστους στο καναδικό ντέρμπι. Μοιραία οι Ίμπακτ έμειναν στους 18 βαθμούς συμπληρώνοντας 17 παιχνίδια.
Στο 52ο λεπτό ο Τόρστεν Φρινγκς άνοιξε το σκορ, ενώ το γκολ του αρχηγού του Τορόντο συνδυάστηκε με μακρινό σουτ του Ράιν Τζόνσον στο 72ο λεπτό, ώστε να διαμορφωθεί το 2-0. Στο 78ο ο Ντάνι Κόφερμανς έφερε το σκορ στο 3-0. Ο διεθνής Ολλανδός στράικερ διασφάλισε τη δεύτερη νίκη της ομάδας του.
Έτσι το Τορόντο έφτασε στους οκτώ βαθμούς. Πάντως παραμένει στην τελευταία θέση της ανατολικής περιφέρειας της λίγκας και πολύ μακριά από τις προνομιούχες θέσεις, οι οποίες οδηγούν στα playoff.
Μόντρεαλ Ίμπακτ: Ρίκετς, Τόμας, Καμαρά, Μπρόβσκι, Βαλεντίν (65’ Σεμπράνγκο), Μπερνιέ, Βάρνερ, Νιγκλ (76’ Ομπιμπαρίποβιτς), Αρναούντ, Ντι Βάιο (55’ Νιάσι), Καμπανόλι.
Τορόντο: Κόσιτς, Έμορι, Έκερσλεϊ, Μόργκαν, Χολ (46’ Σόολσμα), Φρινγκς, Ντάνφιλντ, Ντε Γκούζμαν (57’ Ανρί), Τζόνσον, Κόφερμανς, Αβιλά (72’ Λαμπ).

πηγή: onsports.gr