Κυριακή 27 Ιανουαρίου 2013

Ισοπαλία με χρώμα… ελληνικό η Ρόμα!!

Ο Παναγιώτης Ταχτσίδης σκόραρε και ο Βασίλης Τοροσίδης έκανε ντεμπούτο, στην ισοπαλία 3-3 της Ρόμα με την Μπολόνια εκτός έδρας. Δείτε τα γκολ!

Ισοπαλία με χρώμα… ελληνικό η Ρόμα
Με τον Παναγιώτη Ταχτσίδη να σκοράρει το τρίτο της τέρμα και τον Βασίλη Τοροσίδη να κάνει ντεμπούτο, η Ρόμα κατάφερε να φύγει με την ισοπαλία (3-3) από την έδρα της Μπολόνια για την 22η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος.

Η ομάδα της Ρώμης πήρε προβάδισμα νωρίς (9΄) με τον Φλορέντσι αλλά ο Τζιλαρντίνο στο 17΄ισοφάρισε για την Μπολόνια. Μόλις ένα λεπτό αργότερα ο Οσβάλντο έκανε το 2-1 για τους φιλοξενούμενους που όμως δεν κατάφερε να διατηρήσουν το προβάδισμα.

Ο Γκαμπιαντίνι στο 26ο λεπτό έκανε το 2-2 και ο Πασκουάτο στο 54΄ έβαλε μπροστά με 3-2 την Μπολόνια. Στο 73ο λεπτό ο Βασίλης Τοροσίδης πέρασε στην θέση του Πίρις κάνοντας το ντεμπούτο του με την φανέλα της Ρόμα και μάλιστα έφερε… γούρι αφού ο Παναγιώτης Ταχτσίδης σκόραρε (74΄) και διαμόρφωσε το τελικό 3-3.