Τετάρτη 12 Ιουνίου 2013

Δεν νίκησε την Αϊτή η Ιταλία!! (video)

Κι όμως όλα γίνονται! Η Αϊτή πέτυχε δύο γκολ στα τελευταία πέντε λεπτά του φιλικού αγώνα με την Ιταλία και διαμόρφωσε το τελικό 2-2 ανάμεσα στις δύο ομάδες!

Δεν νίκησε την Αϊτή η Ιταλία! (video)
Μπορεί να ακούγεται… κάπως, αλλά είναι αλήθεια! Έστω και σε φιλικό επίπεδο, έστω κι αν προηγήθηκε 2-0, η Ιταλία δέχθηκε δύο τέρματα από την Αϊτή στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης για το τελικό 2-2!

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο για την «σκουάντρα ατζούρα», αφού 19'' μετά τη σέντρα, ο Τζιακερίνι έβαλε μπροστά την εθνική του. Τα λεπτά περνούσαν, χωρίς κάτι εντυπωσιακό, με τον Μαρκίζιο να βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα στο 72’ για το δεύτερο τέρμα των Ιταλών.

Κι όμως, τίποτα δεν είχε ακόμα τελείωσει! Με εκτέλεση πέναλτι στο 85’, ο Μίλιεν μείωσε σε 2-1 και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Πεγκέρο ισοφάρισε για το τελικό 2-2, με την Αϊτή να… κλέβει τις εντυπώσεις!

Αυτό ήταν το τελευταίο φιλικό παιχνίδι για την εθνική Ιταλίας, ενόψει του Confederations Cup.

Πηγή: sport-fm.gr