Δευτέρα 30 Σεπτεμβρίου 2013

«Κηδεία» για την «Κυρία»

Την πρώτη ήττα της στο φετινό πρωτάθλημα Κύπρου γνώρισε η Ανόρθωση, που έχασε 2-1 εντός έδρας από τη Δόξα Κατοκοπιάς.

Τέλος πήρε το απόλυτο νικών της Ανόρθωσης στο πρωτάθλημα Κύπρου. Η «Κυρία», που είχε ξεκινήσει με το απόλυτο τρία στα τρία, ηττήθηκε 2-1 από τη Δόξα Κατοκοπιάς μέσα στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» για την 4η αγωνιστική.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 2ο λεπτό με τον Χαραλάμπους και διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Φερνάντες στο 21’. Μάλιστα, θα μπορούσαν να διευρύνουν ακόμη περισσότερο το προβάδισμα τους μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, αφού έχασαν πολλές και σημαντικές ευκαιρίες. Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι πίεσαν και μείωσαν στο 59’ με τον Φοφανά, αλλά δεν κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση.

Πηγή: sport-fm.gr