Δευτέρα 30 Σεπτεμβρίου 2013

Δεύτερη ήττα για ΚΑΟΔ!

Την τέταρτη θέση στο τουρνουά που φιλοξενεί κατέλαβε ο ΚΑΟΔ χάνοντας με 77-76 από τη Λουκόιλ Ακαντέμικ.

Δεύτερη ήττα για ΚΑΟΔ
Τελευταίο στο… σπίτι του έμεινε ο ΚΑΟΔ, γνωρίζοντας την ήττα με 77-76 από τη Λουκόιλ Ακαντέμικ στον άτυπο μικρό τελικό του τουρνουά της Δράμας.

Πάντως η ομάδα του Νέναντ Μάρκοβιτς παρουσιάστηκε βελτιωμένη σε σχέση με τον αγώνα του Σαββάτου απέναντι στον Πανιώνιο. Μάλιστα προηγήθηκε με δώδεκα πόντους στο ημίχρονο και έφτασε στο +21 (59-38 μετά από τέσσερα λεπτά στο δεύτερο μέρος, ωστόσο η ομάδα της Βουλγαρίας άρχισε να μειώνει και να πάρει τελικά τη νίκη με τρίποντο του Γουάιτ στα 21’’ πριν το τέλος. Στην τελευταία επίθεση του αγώνα, ο Τζόουνς αστόχησε σε τρίποντο για τους Δραμινούς.

Δεκάλεπτα: 23-21 , 46-34 , 64-58 , 76-77

ΚΑΟΔ(Μάρκοβιτς): Σλαφτσάκης 2, Τσόβιτς 7(1) , Τζόουνς 6 , Πολκ 10(2) , Βον 3 , Μάρκοβιτς 8(2) , Σπυριδωνίδης 4, Μπάβτσιτς 6 , Ζάρας 16(2) , Μπένας 4 , Χρυσικόπουλος 10(1) , Κολοβής

Λουκόιλ (Κόστιτς): Γουάιτ 7(1),Βεργίνης 7(1),Τάκερ 9,Μίνκοφ 5(1), Αμπράμοφ 7,Μαρτσίνκοβιτς 4,Γκεοργκίεφ 9(1),Ατσάρα 16,Κάλιτς 13.Πηγή: sport-fm.gr