Δευτέρα 4 Νοεμβρίου 2013

Νίκη στο τέλος με πέναλτι ο Φωκικός!

Σημαντική νίκη με 2-1 επί του Πανηλειακού πέτυχε ο Φωκικός. Με εννέα τελείωσαν το ματς οι φιλοξενούμενοι.

Νίκη στο τέλος με πέναλτι ο Φωκικός
Τους επτά βαθμούς έφτασε ο Φωκικός στον νότιο όμιλο της Football League μετά την επικράτηση με 2-1 επί του Πανηλειακού, που έχει 10 πόντους, με γκολ στο 87’ ύστερα από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σκαρίμπα στο 87ο λεπτό και ανέβηκε στη δέκατη θέση της βαθμολογίας.

Ο διαιτητής υπέδειξε την εσχάτη των ποινών ύστερα από μαρκάρισμα του Πίτκα στον Φράγκο. Δύο κόκκινες σε έξι λεπτά δέχθηκε η ομάδα από τον Πύργο. Αρχικά, αποβλήθηκε ο Νάστος στο 85’ και στο 91’ ο Λιόσης. Το σκορ άνοιξε στο 60' ο Τζέκος και δύο λεπτά αργότερα ισοφάρισε ο Κοτσώνης.

Πρόκειται για τη δεύτερη συνεχόμενη εντός έδρας νίκη για τον Φωκικό μετά από αυτήν με 2-1 επί της Παναχαϊκής πριν δυο αγωνιστικές, ενώ μεσολάβησε η ήττα με 1-0 στο Βόλο από τον Ολυμπιακό.

Το συγκεκριμένο παιχνίδι παιχνίδι ήταν το τελευταίο χρονικά της ημέρας για την έκτη αγωνιστική της Football League και ολοκληρώνεται αύριο με οκτώ ματς.

Νότιος όμιλος

Επισκοπή-Αστέρας Μαγούλας 0-3 (23’ Μαρίνου, 29' Δημητριάδης 29’ 70' Κορνελάτος)
Αχαρναϊκός-Γλυφάδα 2-1(49' Μιρτσέτα, 79' Ογκουνσότο - 57' Γκέζος)
Φωκικός-Πανηλειακός 2-1(60' Τζέκος, 87' Σκαρίμπας- 62' Κοτσώνης)
Φωστήρας-Καλλιθέα
Χανιά-Παναιγιάλειος
Παναχαϊκή-Ολυμπιακός Βόλου
Βύζας Μεγάρων-Ηρακλής Ψαχνών

Βόρειος όμιλος

Ζάκυνθος-Βατανιακός 2-0(1' Οτά, 88' Νομικός)
Δόξα Δράμας-Αιγινιακός 0-0
Νίκη Βόλου-Ηρακλής
Καβάλα-Αναγέννηση Γιαννιτσών 2-2(41' Παπαδόπουλος, 43' Αλεξίου - 52' Καραγκλίδης αυτ., 65' Καράμπελας)