Δευτέρα 4 Νοεμβρίου 2013

Αφεντικό η Μάλαγα!! (video)

Με γκολ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Μάλαγα πήρε σπουδαία νίκη με σκορ 3-2 απέναντι στην Μπέτις, στο ντέρμπι της Ανδαλουσίας!

Αφεντικό η Μάλαγα (video)
Μπορεί φέτος να μην τα πηγαίνει καλά, αλλά στην Ανδαλουσία κάνει κουμάντο! Η Μάλαγα επικράτησε στο «Ροσαλέδα» 3-2 της Μπέτις, χάρη σε γκολ που ήρθε στην τελευταία φάση του αγώνα!

Στο 13’ ο Σάντα Κρουζ έβαλε μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους, αλλά ο παρολίγον παίκτης του Ολυμπιακού, Βερδού ισοφάρισε στο 33’. Η Μάλαγα πήρε ξανά προβάδισμα με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, χάρη στον Ελισέου, αλλά και πάλι ήρθε η απάντηση από τους φιλοξενούμενους, δύο λεπτά αργότερα, με τον Φιγκέρας.

Εν τέλει και αφού χρειάστηκε να φτάσουμε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Σαμού... έδωσε την χαριστική βολή στην Μπέτις, διαμορφώνοντας το τελικό 3-2 και χαρίζοντας τους πολύ σημαντικούς τρεις βαθμούς στην ομάδα του.

Malaga 3-2 Real Betis All Goals από all-goals