Κυριακή 29 Ιουνίου 2014

MLS: Χτυπήθηκε φίλαθλος από κεραυνό!! (videos)

Αναβλήθηκε το παιχνίδι των Κολόμπους Κρου με το Ντάλας, αφού φίλαθλος χτυπήθηκε από κεραυνό έξω από το «Crew Stadium».
Οι άνθρωποι δίπλα από τον άτυχο φίλο των Κρου σοκαρίστηκαν από το συμβαν, καθώς τον είδαν μπλαβιασμένο και με σκισμένα τα ρούχα, πριν διακομιστεί σε κοντινό νοσοκομείο. Έτσι, περίπου 75 λεπτά μετά την προγραμματισμένη έναρξη της αναμέτρησης το MLS αποφάσισε να αναβάλει το ματς. Έγιναν, πάντως, άλλα πέντε παιχνίδια με τη Σίβας ΗΠΑ να κερδίζει τη Ρέαλ Σολτ Λέικ με 1-0 χάρη σε ωραίο γκολ του Έρικ Τόρες στο 35ο λεπτό, ενώ από το 10’ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες, καθώς αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη ο Λουκ Μούλχολαντ. Ακόμα, οι Σιάτλ Σάουντερς επικράτησαν με 1-0 της Ντι Σι Γιουνάιτεντ χάρη σε τέρμα του Τσαντ Μπάρετ στο 39ο λεπτό, ο Γκιάσι Ζάρντς πέτυχε το μοναδικό γκολ στο εκτός έδρας 1-0 των Λος Άντζελες Γκάλαξι εναντίον των Σαν Χοσέ Έρθκουεϊκς, ενώ ο Σεμπαστιάν Λε Του σημείωσε δύο γκολ και ο Ντάνι Κρουζ πρόσθεσε ένα τρομερό για το εκτός έδρας 3-1 των Φιλαδέλφεια Γιούνιον επί των Νιου Ίνγκλαντ Ρεβολούσιον. Τέλος, οι Κολοράντο Ράπιντς κέρδισαν με 2-0 τους Βανκούβερ Ουάιτκαπς. Παρακάτω όλα τα αποτελέσματα…
Ντι Σι Γιουνάιτεντ - Σιάτλ Σάουντερς 0-1
Νιου Ίνγκλαντ Ρεβολούσιον - Φιλαδέλφεια Γιούνιον 1-3
Κολοράντο Ράπιντς - Βανκούβερ Ουάιτκαπς 2-0
Σίβας ΗΠΑ - Ρέαλ Σολτ Λέικ 1-0
Σαν Χοσέ Έρθκουεϊκς - Λος Άντζελες Γκάλαξι 0-1