Τρίτη 26 Αυγούστου 2014

Οι παλιοί ξέρουν!!

Η Ρεάλ Μαδρίτης δυσκολεύτηκε αρκετά απέναντι στην Κόρντομπα αλλά τα κατάφερε. Ας είναι καλά οι Μπενζεμά και Κριστιάνο Ρονάλντο οι οποίοι την οδήγησαν στη νίκη 2-0 στην πρεμιέρα της Πριμέρα Ντιβισιόν.

Οι παλιοί ξέρουν! (video)
Παρά τις μεταγραφές που έκανε δύο παλιοί ήταν εκείνοι που της προσέφερε απλόχερα τους τρεις πόντους της στο νέο πρωτάθλημα της Πριμέρα Ντιβισιόν.

Ο Καρίμ Μπενζεμά και ο Κριστιάνο Ρονάλντο. Με δικά τους τέρματα η Ρεάλ Μαδρίτης πήρε τη νίκη 2-0 επί της Κόρντομπα.

Ο Γάλλος επιθετικός άνοιξε το σκορ στο 30ο λεπτό της αναμέτρησης με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τόνι Κρόος.

Το τελικό σκορ το διαμόρφωσε ο Κριστιάνο Ρονάλντο στο 90ο λεπτό με ένα όμορφο σουτ.

Νωρίτερα, ο πορτογάλος είχε στείλει την μπάλα και πάλι στα δίχτυα της Κόρντομπα αλλά ο διαιτητής σωστά δεν είναι κατοχυρώσει το τέρμα γιατί ήταν σε θέση οφ-σάιντ.

Αντίστοιχα, δεν είχε κατοχυρωθεί και τέρμα υπέρ των φιλοξενούμενων όταν η «βασίλισσα» ήταν μπροστά στο σκορ με 1-0.

Δεν έπιασε υψηλά στάνταρ απόδοσης η «βασίλισσα» για την οποία αγωνίστηκαν οι Χάμες Ροντρίγκες και Τόνι Κρόος. Πηγή: sport-fm.gr