Τρίτη 30 Σεπτεμβρίου 2014

Την... ξεκόλλησε ο Τζόρτζεβιτς!!

Ο Τζόρτζεβιτς με χατ-τρικ οδήγησε την Λάτσιο στην εκτός έδρας νίκη 4-0 επί της Παλέρμο και της έδωσε απλόχερα το πρώτο… τρίποντο μετά από δύο αγωνιστικές.

Την... ξεκόλλησε ο Τζόρτζεβιτς
Μετά από δύο αγωνιστικές η Λάτσιο κατάφερε να επιστρέψει στο… σωστό δρόμο.

Στο παιχνίδι που έριξε την αυλαία της 5ης αγωνιστικής της Serie A επικράτησε 4-0 εκτός έδρας της Παλέρμο με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Τζόρτζεβιτς ο οποίος πέτυχε και τα τρία τέρματα της ομάδας του.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που είχαν την πρωτοβουλία, αλλά και τις ευκαιρίες σχεδόν σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης. Ωστόσο η Λάτσιο κατάφερνε αμυντικά να γλιτώνει και με λίγες φάσεις να πάρει τη νίκη.

Αρχικά, στο 45ο λεπτό ο Τζόρτζεβιτς εκμεταλλεύτηκε τη κακή έξοδο του Σορεντίνο και από κοντά εύκολα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Παλέρμο κάνοντας το 1-0.

Ο Τζόρτζεβιτς στο 75ο λεπτό διπλασίασε τα τέρματα της Λάτσιο, ενώ και πάλι στο 83ο λεπτό έκανε το 3-0. Τέλος ο Παρόλο στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε… άλλη διάσταση στη νίκη της ομάδας του.