Σάββατο 20 Σεπτεμβρίου 2014

Από την αρχή μέχρι το τέλος… ΑΓΟΡ!

Τη νίκη με σκορ 66-62 επί της Νέας Κηφισιάς πήρε ο ΑΓΟΡ, σε φιλικό που έγινε στο «Ζηρίνειο». Πρώτος σκόρερ ο Σίμπσον για τους Κρητικούς με 18 πόντους.

Από την αρχή μέχρι το τέλος… ΑΓΟΡ
Έχοντας σε μεγάλη… μέρα τον Σίμπσον, ο ΑΓΟΡ επικράτησε 66-62 της Νέας Κηφισιάς, σε φιλικό που έγινε στο «Ζηρίνειο». Ο Αμερικανός φόργουορντ τελείωσε το ματς με 18 πόντους και 4/4 τρίποντα, με τον Μιχάλη Κακιούζη να ήταν κορυφαίος από την ομάδα των βορίων προαστίων με 12 πόντους.

Ο ΑΓΟΡ είχε το προβάδισμα από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο (10-14) κόντρα στη Νέα Κηφισιά, κλείνοντας στο +5 το πρώτο ημίχρονο (25-30). Το ίδιο και στην τρίτη περίοδο, με τους παίκτες του Θανάση Σκουρτόπολου να εξακολουθούν να είναι μπροστά (41-43). Το ματς ήταν ντέρμπι μέχρι και το τελευταίο λεπτό, όπου με τέσσερις εύστοχες βολές από τον Φάνη Κουμπούρα ήρθε το τελικό 66-62.

Τα δεκάλεπτα: 10-14, 25-30, 41-43, 62-66.

Νέα Κηφισιά (Παπαθεοδώρου): Τζάκσον 6 , Καυκής 6, Λιακόπουλος 10 (1), Πόποβιτς, Πεσάκοβιτς 8 (2), Μαυροειδής 1, Κακιούζης 12 (1), Τσαλδάρης 5 (1), Ντούβνιακ 4, Γιούινγκ 4, Ντέιβις 6 (1).

ΑΓΟΡ (Σκουρτόπουλος): Σίμπσον 18 (4), Κουμπούρας 8 (1), Φιτζπάτρικ 7 (1), Κάνσιλ 8, Καλαμπόκης 8, Φαγιέ 1, Σίννης 10 (1), Χείλαρης, Κράβιτς 6, Δουλγεράκης. *Πηγή: sport-fm.gr*