Πέμπτη 4 Δεκεμβρίου 2014

Και τώρα… σπίτι της!!

Ισοπαλία 1-1 απέσπασε η Ρίβερ Πλέιτ από την Ατλέτικο Νασιονάλ στην Κολομβία στον πρώτο τελικό του Κόπα Σουνταμερικάνα!

Και τώρα… σπίτι της!
Το πρώτο βήμα για να κατακτήσει το Κόπα Σουνταμερικάνα έκανε τα ξημερώματα η Ρίβερ Πλέιτ.

Στον πρώτο τελικό που θα κρίνει και τον νικητή της διοργάνωσης απέσπασε ισοπαλία 1-1 από την Ατλέτικο Νασιονάλ στην Κολομβία και πλέον καλείται στον δεύτερο τελικό στο… σπίτι της να πάρει τη νίκη και να πανηγυρίσει.

Μεγάλο ρόλο στο ευνοϊκό αποτέλεσμα έχει παίξει ο Πισκουλίτσι ο οποίος με το τέρμα του στο 66ο λεπτό έκανε το 1-1 και έδωσε ελπίδες στην ομάδα του για την επόμενη αναμέτρηση.

Πρόκειται για ένα αποτέλεσμα το οποίο μπορεί να κριθεί ως άδικο για τους Κολομβιανούς. Οι παίκτες της Ατλέτικο ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα. Ειδικά στο πρώτο 45λεπτό εκεί που έχασαν και πολλές ευκαιρίες.

Ναι, κατάφεραν στο 35ο λεπτό να ανοίξουν το σκορ με τον Μπέριο, ωστόσο είχαν φάσεις για να σκοράρουν και άλλη φορά.

Η Ρίβερ ισορρόπησε στο δεύτερο 45λεπτό και κατάφερε να σκοράρει με τον Πισκουλίτσι και να φύγει με το κεφάλι ψηλά από την Κολομβία.*Πηγή: sport-fm.gr*