Κυριακή 8 Φεβρουαρίου 2015

Την «έκαψε» στα 20!!

Για 20 ματς στο πρωτάθλημα -και 32 συνολικά- η Κλαμπ Μπριζ δεν είχε αντίπαλο. Η Κόρτραϊκ όμως δεν αστειεύεται και επικρατώντας 2-0 της διέλυσε το αήττητο και ανέβηκε στην 2η θέση της βαθμολογίας.

Την «έκαψε» στα 20
Στην Κόρτραϊκ βρήκε τον δάσκαλό της η Κλαμπ Μπριζ, που γνώρισε την πρώτη της ήττα (2-0) μετά από 20 ματς στο πρωτάθλημα –και 32 συνολικά στις διοργανώσεις που συμμετέχει.

Οι πρωτοπόροι της βαθμολογίας βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 10’ με το γκολ του Ματιόν και παρά τις ευκαιρίες δεν κατάφεραν να αντιδράσουν, ενώ ο Πουλένν στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων έκανε το 2-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Έτσι, η Κλαμπ συνεχίζει με 51 βαθμούς στην κορυφή –και χωρίς το εντυπωσιακό σερί να την ακολουθεί- ενώ η Κόρτραϊκ συνεχίζει την… έκπληξη, σκαρφαλώνοντας στη δεύτερη θέση (ισόβαθμη με τη Γάνδη και Άντερλεχτ, με την τελευταία να έχει ματς λιγότερο) με 44 βαθμούς.