Κυριακή 8 Φεβρουαρίου 2015

Του… κεφαλιού τους!!

Σε ένα ματς που μπήκαν τέσσερα γκολ με κεφαλιά, η Μπέρνλι απέτυχε να κερδίσει την Γουέστ Μπρομ στην έδρα της, με την Αλμπιόν, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με δύο σκολ, να ισοφαρίζει σε 2-2.

Του… κεφαλιού τους!
Σε ένα απολαυστικό ματς με τέσσερα γκολ (και τα τέσσερα με κεφαλιά), η Μπέρνλι, αν και πέτυχε δύο γρήγορα γκολ, ήρθε ισόπαλη 2-2 με τη Γουέστ Μπρομ στην έδρα της, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Premier League.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 11’ με κεφαλιά του Μπαρνς, ενώ στο 32’, ο Ινγκς έδωσε με τον ίδιο τρόπο προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1, με κεφαλιά του Μπραντ, ενώ το τελικό 2-2, διαμόρφωσε στο 67’ ο Ιντέγιε, πως αλλιώς; Με το κεφάλι!

Έτσι, οι νεοφώτιστοι έμειναν για τέταρτο σερί ματς δίχως νίκη, όμως κατάφεραν να ξεφύγουν από την επικίνδυνη ζώνη προσπερνώντας τη Χαλ, ενώ η Γουέστ Μπρομ, έφτασε τους 23 βαθμούς και βρίσκεται στο +1 από την 16η Άστον Βίλα. *Πηγή: sport-fm.gr*