Τετάρτη, 11 Φεβρουαρίου 2015

AFC Champions League: Πέναλτι και ωραία γκολ στα προκριματικά!! (videos)

Σήμερα ολοκληρώθηκε ο δεύτερος από τους τρεις προκριματικούς γύρους του AFC Champions League ενόψει της φάσης των ομίλων.
Παρακάτω το πρόγραμμα του AFC Champions League:
Πρώτος προκριματικός γύρος
Γιανταναρμπόν (Μιανμάρ) – Ουόριορς (Σιγκαπούρη) 5-6 στα πέναλτι (1-1 κ.α.)
Τζοχόρ Νταρούλ Τακζίμ (Μαλαισία) – Μπενγκαλούρου (Ινδία) 2-1
Δεύτερος προκριματικός γύρος
Καντσία (Κουβέιτ) – Αλ Ουεχντάτ (Ιορδανία) 1-0
Ελ Γιαΐς (Κατάρ) – Αλ Ναχντά (Ομάν) 2-1
Αλ Σαντ (Κατάρ) – Αλ Ριφά (Μπαχρέιν) 11-10 στα πέναλτι (0-0 κ.α.)
Τ&Τ Χα Νόι (Βιετνάμ) – Περσίμπ Μπαντούνγκ (Ινδονησία) 4-0
Τσονμπούρι (Ταϊλάνδη) – Κιτσί (Χονγκ Κονγκ) 4-1
Κουανγκτσόου (Κίνα) – Ουόριορς (Σινγκαπούρη) 3-0
Μπανγκόκ Γκλας (Ταϊλάνδη) - Τζοχόρ Νταρούλ Τακζίμ (Μαλαισία) 3-0
Τρίτος προκριματικός γύρος (17/02)
1-Αλ Αχλί (Σαουδική Αραβία) - Καντσία (Κουβέιτ)
2-Ναφτ Τεχράν (Ιράν) - Ελ Γιαΐς (Κατάρ)
3-Μπουνιοντκόρ (Ουζμπεκιστάν) – Αλ Τζαζίρα (Η.Α.Ε.)
4-Αλ Ουάχντα (Η.Α.Ε.) - Αλ Σαντ (Κατάρ)
5-Σεούλ (Νότια Κορέα) - Τ&Τ Χα Νόι (Βιετνάμ)
6-Κασίβα Ρεϊσόλ (Ιαπωνία) - Τσονμπούρι (Ταϊλάνδη)
7-Σέντραλ Κοστ Μάρινερς (Αυστραλία) - Κουανγκτσόου (Κίνα)
8-Γκουάν Πεκίνου (Κίνα)- Μπανγκόκ Γκλας (Ταϊλάνδη)
Όμιλοι
Πρώτος όμιλος: Αλ Νασρ Ριάντ (Σαουδική Αραβία), Λεχβίγια (Κατάρ), Περσέπολις (Ιράν) και Νικητής 3.
Δεύτερος όμιλος: Παχτακόρ Τασκένδης (Ουζμπεκιστάν), Αλ Σαμπάμπ (Σαουδική Αραβία), Αλ Αΐν (Η.Α.Ε.) και Νικητής 2.
Τρίτος όμιλος: Φουλάντ (Ιράν), Λοκομιτίβ Τασκένδης (Ουζμπεκιστάν), Αλ Χιλάλ (Σαουδική Αραβία) και Νικητής 4.
Τέταρτος όμιλος: Αλ Αχλί Ντουμπάι (Η.Α.Ε.), Τράκτορ Σάζι (Ιράν), Νασάφ Κάρσι (Ουζμπεκιστάν) και Νικητής 1.
Πέμπτος όμιλος: Τσονμπούκ Χιουντάι Μότορς (Νότια Κορέα), Σαντόνγκ Λουνένγκ Ταϊσάν (Κίνα), Μπιν Ντουόνγκ (Βιετνάμ) και Νικητής 6.
Έκτος όμιλος: Γκάμπα Οσάκα (Ιαπωνία), Σεονγκνάμ (Νότια Κορέα), Μπουριράμ Γιουνάιτεντ (Ταϊλάνδη και Νικητής 7.
Έβδομος όμιλος: Μπρισμπέιν Ρόαρ (Αυστραλία), Ουράβα Ρεντ Ντάιμοντς (Ιαπωνία), Σάμσουνγκ Μπλουγουίνγκς (Νότια Κορέα) και Νικητής 8.
Όγδοος όμιλος: Κουανγκτσόου Έβεργκραντ (Κίνα), Ουέστερν Σίδνεϊ Ουόντερερς (Αυστραλία), Κασίμα Άντλερς (Ιαπωνία) και Νικητής 5.














*Πηγή: onsports.gr*

Δεν υπάρχουν σχόλια: