Τετάρτη 11 Φεβρουαρίου 2015

Ισόπαλη με τη Τουρκία!!

Σε αναμέτρηση που διεξήχθη στο αθλητικό κέντρο της ΕΠΣ Σερρών, στο πλαίσιο της προετοιμασίας της για τους αγώνες της elite round του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος, η Εθνική Παίδων ήρθε ισόπαλη 1-1 με την Εθνική Τουρκίας.
Στο πρώτο ημίχρονο η Εθνική μας ομάδα μπήκε πιο δυνάτα απ” ότι οι Τούρκοι και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 10′ με εξαιρετική ενέργεια του Παυλίδη. Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα και να διαμορφώσουν το τελικό 1-1. Ο επόμενο αγώνας είναι πάλι με την Εθνική Τουρκίας την Πέμπτη 12/2 και ώρα 15:30 στο ίδιο γήπεδο.
Ελλάδα: Γαβαλάς, Τσιμπούκας (41΄ Μασούρας), Κατράνης (41΄ Νικολάου), Ευαγγέλου, Ρέτσος, Νάτσος (41΄ Λάμπρου), Μίγγος (41΄ Χατζηδίμπας), Καπτέλι (41΄ Δοδοντσάκης), Παυλίδης (41΄ Σαμπανίδης), Λημνιός (41΄ Μπουζούκης), Κιρτζιαλίδης (41΄ Καραμήτος).
*Πηγή: arenafm.gr*