Κυριακή 5 Απριλίου 2015

«Όργια» ο Ρονάλντο!!

Το ένα ρεκόρ μετά το άλλο έσπασε σήμερα ο Κριστιάνο Ρονάλντο, ο οποίος πρωταγωνίστησε στη εμφατική νίκη (9-1) της Ρεάλ Μαδρίτης επί της Γρανάδα στο Μπερναμπέου.

«Όργια» ο Ρονάλντο!

Για πρώτη φορά ο διεθνής άσος καταφέρνει να κάνει κάτι τέτοιο στο ισπανικό πρωτάθλημα (χωρίς να σκοράρει με πέναλτι), ύστερα από τους Μαρτίνεθ, Πούσκας, Κρανκλ, Μπεμπέτο και Μοριέντες.

Παράλληλα, ο 30χρονος παίκτης κατάφερε να σημειώσει το γρηγορότερο χατ-τρικ στην καριέρα του, αφού σκόραρε μέσα σε 8 λεπτά (από το 30’ μέχρι το 38’) και έφτασε συνολικά 31 χατ-τρικ από την ημέρα που πήγε στη Μαδρίτη. Επίσης, για δεύτερη φορά κατάφερε να κάνει χατ-τρικ στο πρώτο ημίχρονο!

Τέλος, ο Ρονάλντο ξεπέρασε τον Λιονέλ Μέσι στα γκολ του ισπανικού πρωταθλήματος, αφού πλέον έχει 36 και ο Αργεντινός 32. *Πηγή: sport-fm.gr*