Κυριακή 8 Νοεμβρίου 2015

Γκαζώνει απ’ την Ευρώπη η Αϊντχόφεν!! (video)

Με… γκάζια απ’ το Champions League η Αϊντχόφεν διεύρυνε το σερί της στην Eredivisie με την άνετη νίκη της (3-1) επί της Ουτρέχτης και πλησίασε σε απόσταση αναπνοής τον πρωτοπόρο Άγιαξ.

Γκαζώνει απ’ την Ευρώπη η Αϊντχόφεν (video)
Πλησιάζει στην κορυφή η Αϊντχόφεν που μείωσε στον πόντο απ’ τον πρωτοπόρο Άγιαξ μετά τη νίκη της με σκορ 3-1 επί της Ουτρέχτης στην 12η αγωνιστική της Eredivisie.

Η PSV συνέχισε το νικηφόρο σερί της για πέμπτη σερί αγωνιστική, με φόρα μετά τη νίκη της επί της Βόλφσμπουργκ και ανέβηκε στη δεύτερη θέση, περιμένοντας το αποτέλεσμα του ντέρμπι του Άγιαξ με την Φέγενορντ.

Δυνατά μπήκε στο παιχνίδι η Αϊντχόφεν, που άνοιξε το σκορ μόλις στο δεύτερο λεπτό με φοβερό σουτ του Μορένο στην κίνηση, ενώ στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου η Ουτρέχτη έβαλε το γκολ της ισοφάρισης (1-1) με μακρινό σουτ του Ράμσελαρ.

Με τρομερό φαλτσαριστό σουτ από πλάγια στο 58’ ο Αρίας έκανε το 2-1 και ο Ντε Γιονγκ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα, λίγα λεπτά μετά που αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι.