Πέμπτη 7 Ιανουαρίου 2016

Φιλική ισοπαλία για την ΑΕΚ στην Κηφισιά!!

Φιλική ισοπαλία για την ΑΕΚ στην Κηφισιά

Ισόπαλες 75-75 ήρθαν Κηφισιά και ΑΕΚ σε φιλικό που έγινε στο «Ζηρίνειο». Χωρίς Ανδρέα Γλυνιαδάκη οι γηπεδούχοι, ενώ τραυματίας αποχώρησε ο Ρομπ Λόουερι.

Δεν είχε νικητή το φιλικό ανάμεσα στην ΑΕΚ και την Κηφισιά, στο «Ζηρίνειο», καθώς το τελικό σκορ ήταν το 75-75, με το σύνολο του Ζντοβτς να προηγούνταν 46-43 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Ηλίας Παπαθεοδώρου δεν είχε στη διάθεσή του τον Ανδρέα Γλυνιαδάκη λόγω ίωσης, ενώ άτυχος στάθηκε ο Ρομπ Λόουερι καθώς στο δεύτερο δεκάλεπτο αποχώρησε με διάστρεμμα.

Από την άλλη, για την «Ένωση» πρώτος σκόρερ ήταν ο Δημήτρης Κατσίβελης με 16 πόντους και τρία τρίποντα, ενώ οι υπόλοιποι σκόρερ ήταν οι: Μαυροειδής 12, Μιλόσεβιτς 10 (1), Σάκοτα 7 (2), Παπαντωνίου 7 (1), Χέρστον 6, Κούπερ 6 (2), Μαυροκεφαλίδης 6 (1), Σαρικόπουλος 3, Καλαμπόκης 2 . Στο ημίχρονο η «Βασίλισσα» προηγείτο 46-43.

Τα δεκάλεπτα: 16-17, 43-46, 62-58, 75-75.