Πέμπτη 7 Ιανουαρίου 2016

Δεν… φρενάρει η Νάπολι! (video)

Δεν… φρενάρει η Νάπολι (video)

Ούτε η αγωνιστική απραξία, ούτε η μαχητικότητα της Τορίνο βάζουν μπλόκο στα όνειρα τίτλου της Νάπολι. Οι παρτενοπέι επικράτησαν δύσκολα 2-1 στο… καυτό «Σαν Πάολο» και παρέμειναν στο -1 από την κορυφή.

Με ιδανικό τρόπο άνοιξε την χρονιά η Νάπολι. Παρότι δυσκολεύτηκε πολύ απέναντι στην Τορίνο, η ομάδα του Σάρι πήρε τη νίκη, 2-1 και παρέμεινε σε τροχιά τίτλου, αφού διατηρήθηκε στο -1 από την κορυφή, όπου βρίσκεται η Ίντερ.

Σκόρερ για τους «παρτενοπέι» που είχαν πολύ καλό πρόσωπο στο πρώτο ημίχρονο, ήταν οι Ινσίνιε και Χάμσικ. Ο πρώτος με τρομερό σουτ στο 16ο λεπτό και ο Σλοβάκος στο φινάλε του πρώτου 45λεπτου κι ενώ νωρίτερα οι φιλοξενούμενοι είχαν απαντήσει με πέναλτι του Κουαλιαρέλα.

Έτσι, έπειτα από 18 αγωνιστικές στο πρωτάθλημα, η Νάπολι έφτασε τους 38 βαθμούς, έναν λιγότερο από την πρωτοπόρο Ίντερ. Στον αντίποδα, η Τορίνο έμεινε στην 14η με 22.