Πέμπτη 7 Ιανουαρίου 2016

Πρώτη κυρία η Ίντερ!! (video)

Πρώτη κυρία η Ίντερ! (video)

«Ατσαλάκωτη» έφυγε η Ίντερ από την έδρα της Έμπολι. Με τον Ικάρντι να πετυχαίνει το μοναδικό γκολ, 1-0, στο «Καστελάνι» οι νερατζούρι πήραν τη νίκη και θα παραμείνουν στην πρώτη θέση της Serie A.

Ποδαρικό με νίκη έκανε η Ίντερ! Στο πρώτο της ματς για το νέο έτος η ομάδα του Ρομπέρτο Μαντσίνι έφυγε με τους τρεις βαθμούς απ’ την έδρα της Έμπολι, 1-0, και διατηρήθηκε στην πρώτη θέση της Serie A, έπειτα από 18 αγωνιστικές.

Το ματς ήταν απόλυτα ισορροπημένο με τους γηπεδούχους να είναι αποφασισμένοι να μην «πέσουν» εύκολα. Στο πρώτο ημίχρονο ζόρισαν αρκετά τον Σαμίρ Χαντάνοβιτς, που κράτησε όρθια όποτε χρειάστηκε την ομάδα του. Λίγο πριν την… εκπνοή οι νερατζούρι πέτυχαν τον στόχο τους με κοντινό σουτ του Μάουρο Ικάρντι (45+1’). Στο δεύτερο 45λεπτο, παρότι υπήρξαν ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες δεν σημειώθηκε κάποιο άλλο γκολ και η Ίντερ κατάφερε να φτάσει τους 39 βαθμούς.