Σάββατο 20 Φεβρουαρίου 2016

Ο Μέσι του Λεβάντε!!

Ο Μέσι του Λεβάντε!

Ο Χοσέ Λουίς Μοράλες, «ντύθηκε» Μέσι. Σκόραρε ένα καταπληκτικό γκολ και είχε συμμετοχή στα άλλα, στη νίκη 3-0 της Λεβάντε επί της Χετάφε.

Σημαντικότατη νίκη στην προσπάθεια που κάνει για να αποφύγει τον υποβιβασμό έκανε η Λεβάντε. Επικράτησε 3-0 τη Χετάφε στην έδρα της σε ένα παιχνίδι στο οποίο ήταν πρωταγωνιστής ο Χοσέ Λουίς Μοράλες.

Ο άσος της Λεβάντε, «ντύθηκε» Μέσι και οδήγησε την ομάδα του στην κατάκτηση των τριών βαθμών. Αρχικά, στο 10ο λεπτό με μια εξαιρετική ενέργεια άνοιξε το σκορ.

Ο Μοράλες όμως δεν έμεινε εκεί. Ήταν ο ποδοσφαιριστής ο οποίος συμμετείχε στις φάσεις των άλλων τερμάτων. Στο 43ο λεπτό κέρδισε το πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Ρόσι, και στο 81ο λεπτό έδωσε στον Βερντού ο οποίος από κοντά έκανε το τελικό 3-0.